| Tudorel260189 a întrebat:

Salutare.
Am un audi A4 B8 din 2010 și doresc sa ascult muzica prin bluetooth.
Menționez ca mașina este dotata cu bluetooth dar îl pot folosii doar pentru convorbiri telefonice.
Dacă ma puteți ajuta cu un sfat, cu ce as putea face sa pot asculta și muzica.
Mulțumesc frumos.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ai la mașina mufa de sursa auxiliara de sunet? Daca da, poți folosi un adaptor Bluetooth. Il conectezi la telefonul tau, apoi selectezi sursa pe aux din navigația mașinii și aia e.

| Tudorel260189 explică (pentru VoidEternal):

Am acel Aux in cotiera dar nu se aude cum trebuie

| Mirel4412 a răspuns:

Exista niste aparate mici pentru bluethoot pe care le poti instala la masina, nu stiu cum arata, am auzit si eu de la cineva ca ar exista.