| George0 a întrebat:

Salutare!
Am un Opel Astra g 1.7 dti 75cp an 2001 brek și mi s-a aprins cheia cu mașina în bord, motorul era cald, după o plecare mai brusca la 3000 turații a dispărut.
Când a apărut cheia cu mașina n-am simțit scăderi de putere sau alte simptome, mașină s-a manifestat normal.
Pur și simplu a apărut, am mers 2 minute cu ea, iar apoi la o plecare de pe loc mai accelerată a dispărut.
Mi-ar putea da cineva niste informații de ar putea sa fie?
Din cate am înțeles, pot fi mai multe probleme.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Recomandam cu caldura sa fie dusa intr-un service auto autorizat rar si verificata acolo la toate bubele pe care le banuiesti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Simbolul ala inseamna "service soon" (SVN), si poate avea o groaza de semnificatii. Doar in momentul in care o conectezi la o diagnoza, si citesti erorile, afli exact ce are.
La mine de exemplu e un led ars in bord, si din cauza lui apare eroare la motor, iar martorul cu cheita sta aprins permanent.