| FaneVancica a întrebat:

Salutare, am un passat b6 break și am o problema cu portiera din stânga spate. Când deblochez masina din cheie nu se deschide portiera stânga spate din exterior decât dacă insist să apăs de 2 3 ori pe deblocare. Dacă apăs de mai multe ori pe deblocare o pot deschide am schimbat bateriile la telecomanda și tot la fel e. Știți care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Problema de cablaj sau broasca defecta.
La multe masini cedeaza instalatia electrica a usilor, in zona acelui burduf de cauciuc prin care trec firele din caroserie in usa.