| andrei1993a a întrebat:

Salutare, am un scuter Yamaha Ovetto si am nevoie de un ambielaj, ca originalul s-a stricat, am inteles ca se poate si repara cu o matrita sau ceva de genu. Imi poate spune cineva cam cat costa sa-l repar, sau sa-l cumpar nou? Si inca ceva, am categoria B, pot sa circul cu scuterul sau trebuie sa dau de categoria A? capacitatea cilindrica a scuter-ului e de 49.

3 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Eu recomand sa-ți cumperi alt ambielajwinking, și da poți merge cu categoria Bwinking, dar cu motoare pana în 49, funda?

| alexanonimu a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......a125795822 costa 73 lei am mai gasit un site cu 75 lei deci asta ar fi potrivit si nu nu mpoti conduce cu B trebuie A1! funda?;;)

| Krysty2013 a răspuns:

Categoria A este pentru scutere si motociclete, iar categoria B este pentru masini mici. (bmw, ford, dacie, etc.)
Si un ambielaj nou cost in jur de 70-80 lei. (depinde de unde cumperi). Sper ca te-am ajutat. Funda?happy