| Deaconescu_Dani_1998 a întrebat:

Salutare.Am voie sa conduc masina in poligon daca nu detin carnet de conducere? Cu o persoana in dreapta mea care detine carnet, desigur.Eu am aproape 18 ani si am terminat cu partea teoretica la scoala de soferi.Ma gandeam sa ma pregatesc un pic inainte sa incep partea practica.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, bineinteles daca te lasa proprietarul poligonului, nu stiu daca te lasa fara ca masina sa fie de la scoala de conducere sau sa fii cu un instructor. Poligonul nu este drum public.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca poligonul e proprietate privata poti