| eusebiu27 a întrebat:

Salutare,are careva idee cu ce se poate curată siliconul de la baia de ulei?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cu lama, ori daca nu-s cdeva cabluri pe acolo foloseste Carburator cleaner, dai cu spray de ala si apoi se curata mai usor.
Dar daca is cabluri nu da, alea pot topi izolatia de pe cabluri sau daca is garnituri, le strica.

Daca e doara baia si este scoasa, cureti cu lama sau dai cu de asta ori alatu care se da pe la frine, unu din astea.
Nu curata astea fara sa mai dai cu cirpa, dar inmoaie siliconul ala si dupa se ia mai usor.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu lama, cu mana, iar cand raman doar bucati mici, cu spray de frane si carpe, cum a zis si relian.
De fapt mai ok decat lama sunt spaclurile, ca nu zgarie suprafata deloc. Poti lua un kit de spacluri pentru kit, si il folosesti pe ala mic, sau cauti expres un spaclu ingust si mai lung, pentru treburi de genul.