| FakeJoker a întrebat:

Salutare, as dori sa schimb si eu tot ce tine de furtune la motor si pot fi schimbate, tur, retur, vacuum, as dori o detaliere a tot ce se poate schimba si daca se poate marimi, dupa modelul masinii desigur, Audi a6 2.5 tdi quattro 210 cp(soft) cod motor AKE, an 2003.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la audi si le zici sa faca inspectia la masina iar ei stiu ce trebuie schimbat. Dar filtrele sa le schimbe toate pentru ca vine inclus schimbu de ulei. Ex la mine am un A5 si fac inspectia de 86235km masina avand 4 ani ei le schimba bujiile, filtrele toate (pentru ca asa vreau eu) lichidu de frana, ambriajul e verificat si scos aerul din el, uleiu de motor imi bag pentru 2 ani sau 30000km (eu recomand cel mult 20000km sau 2 ani nu lasa pana la 30000km) long life sintetic 5W30 si masina e verificata peste tot starea generala pentru a preveni costuri majore in reparatii. Pret 480€ din 2 in 2 ani o duc la audi macar ei fac treaba buna

| FakeJoker explică (pentru mgtow):

Multumesc pentru sfat, chiar o sa il consider in viitorul apropiat cand voi avea un venit. Chiar apreciez un lucru bine facut chiar daca "dau mai mult", macar stiu ca e calitativ, cel care a avut masina inainte, la fel ca si dumneata, toate verificari schimburi si necesare la reprezentanta.

| mgtow a răspuns (pentru FakeJoker):

La spanioli audi ofera 2 ani garantie in reparatii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... Dai jos tot ce inseamna furtune, iei coduri de pe toate, faci lista, dai comanda, le montezi pe alea noi.
Crezi ca stie cineva toate "gumele" de sub capota ta?

| neacsumihai2009 a răspuns:

Mai bine te duci la un loc specializat. Aici nu o sa gasesti informatii utile. Sau eventual un forum audi