| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, care este cel mai bun brand pentru navigatii auto?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

TomTom sau Garmin sunt cele mai bune branduri de navigatii auto.

| OldSoul a răspuns:

Prin navigatii eu inteleg sistem multimedia auto.
Deci Alpine, Pioneer ar fi firmele cele mai de top in domeniul car audio.

| gelu1970 a răspuns:

Daca te referi la gps... Garmin si Tomtom

| xerxes1 a răspuns:

Am Garmin si TomTom.
Garmin este superior.

| alex495 a răspuns:

TomTom, insa toate gps urile fac acelasi lucru, doar poate unele au dash cam incorporat, altele se actualizeaza printr un program special pe cand altele prin USB in pc si descarci hartile actualizate ( ceva de genul). Pentru soferii de camion este recomandat un gps gen cel enumerat de mine mai sus pentru ca din fabrica fara sa mai umbli tu sa cauti tipi sa t il faca are un mod de ti arata unde sunt camere stationare si limita pentru zona respectiva ( mai mult pentru afara ). Mai este treaba ca poti sa tii pui moduri gen sa ti faca rute speciale pentru tonajul masinii, sa ti arate unde sunt statii din astea de taxare la poduri/autostrazi ( mai mult pentru afara). Daca esti un simplu sofer de turism, din propia experienta iti pot recomanda un abonament cu internet mobil, un smartphone si aplicatia din fabrica care este pe orice Android ( la IOS nu pea stiu cat de bun e sistemul lor) iti va deveni gps, + un suport de parbriz cu ventuza pentru telefon. Tomtom e 800 de lei si pentru un sofer care vrea sa gaseasca o strada sau sa mearga intr-un weekend la Balea Lac si nu stie drumul e de ajuns un smartphone si ce am enumerat mai sus. Si daca nu ai in momentul asta smartphone ceea ce cred ca e imposibil tot nu depasesti 600 de lei cu totul, si nu trebuie sa te chinui sa ti actualizezi hartile pe gps, numai zic ca pe gps nu ti arata toate statiile peco, restaurante, hoteluri, companii etc