| victorluci a întrebat:

Salutare, ce parere aveti despre VW GOLF 4 1.4 75cp an 98-02 fiabilitate, costuri intretinere, consum oras - afara. Astept raspunsurile voastre, va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Costurile intretinere sunt f mici la vw.
consum in oras avand in vedere ca e benzina e destul de ridicat cam 7 + -
sa nu iei masina mai veche de 2001, sunt obosite si posibil sa manance ulei mai ales BENZINA

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

O troaca obosita.

| Florian20405 a răspuns:

Cu siguranta nu iti recomand focus!
Nu sunt bune si nici fiabile.Recomand 1.9 tdi consum mic-putere mare.Dar in general 1, 4 e un motor bun economic.Nu recomand masina mai veche de 2000.Bafta!

| Alexinho94 a răspuns:

Iit sugerez sa iei vw golf an 96-2005 cu motor 1.9 TDI. Eu am avut 3 din astea din 96, 2001, 2003 si am fost foarte multumit de ele. Pe alea din 2003 si 2001 le-am vandut si am ramas cu cea din 96. Sunt foarte multumit de ea cu toate ca e foarte veche. Deci iti sugerez sa iti iei cu motor de 1.9. Bafta!

| zahariuc a răspuns:

Daca o ti in casa consumul nici nu existalaughing daca o scoti in oras iti ia 10 l si o galeata

| marynyk a răspuns:

Daca vreo masina intre anii astia iti recomand ford focus happy