| Ulescu_Gheorghe_1986 a întrebat:

Salutare,cine are idee daca se pot omologa jante 235 35 r 19 la un audi a4 b8, pe usa masini nu specifica r19 doar 16 17 18, as putea sa le omologhez?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu apare dimensiunea nici pe lista de pe masina, slabe sanse sa le poti omologa direct.
Cred ca e necesar testul de dinamica.

| sierra1 a răspuns:

Nu te bagă in seamă nimeni de la rar pentru așa ceva. folosește ce e in civ nu ce e pe ușă

| mgtow a răspuns:

Sierra bate campii... au fost soferi care au mers la rar cu jante care erau scrise pe eticheta de la usa masinii, cand au vazut aia de la rar au luat civ si au trecut restul dimensiuniilor sa apara in act. Sant ocazii cand aia de la rar o fac de oaie dar daca le bagi mintiile in cap se trezesc la realitate.

| mgtow a răspuns:

Din pacate nu poti, avem niste legi de toata jena. Tuningul nu exista la noi in ro, vrei masina modificata? O modifici la risc cum fac multi, bagi tot ce doresti si mergi cu waze, noaptea eviti filtre de politie etc. Doar e romanie nu?