| Alexandruuuuuuu a întrebat:

Salutare, daca as vrea sa atasez un subwoofer auto la masina, odata cu atasarea lui e neaparata nevoie si de o statie de amplificare?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca subwooferul este activ (are amplificator inclus in el) nu ai nevoie de alt amplificator, daca este pasiv (nu are amplificator in el) ai obligat nevoie de un amplificator.

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Folosind un woofer actic nu mai e nevoie de alta amplificare
Daca woofer-ul este pasiv(nu are amplificare in el) e nevoie de un amplificator cu filtru dedicat tubului de bass.
Pe scurt nu poti lega tubul de bass direct la playerul masinii daca nu ai un amplificator