| Jjjjsisokk98726262626 a întrebat:

Salutare, dețin un 535D nfl, ieri mergeam cu ea și este a doua oară când îmi face așa, am pișcat accelerația un pic și nu a mai tras, a trebuit sa merg cu ea 3500 rpm la 60 la ora. Când lăsam piciorul de pe accelerația schimba viteza rămâneau turele la 2000 și mergea maxim 80 cu ea blana și înainte de asta mi-a făcut la fel acum 2 zile dar atunci mi-a și murit in mers. Nu știu ce sa zic, alții îmi zic ca e filtru de particule, alții ca debutmeteu alții ca ar putea fi regulatorul de presiune sau senzorul din rampa de la injectoare. A mai pățit cineva problema asta? Și pe liber când o accelerez parca se aude așa înfundat și nu trece de 3500 ture.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stie nimeni pe TPU ce are, du o in service auto ei stiu ce are si cît te costă, de reparat singur nu o poti repara, asa ca scoti banul si o faci, din ce an este masina si ce marca?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Debimetrul ai vrut sa spui nu debutmeteu ce o fi aia tu stii, debimetrul este un filtru de presiune