| flbogdan a întrebat:

Salutare. Dupa cati km. se schimba distributia la motor 1.9 tdi. Am fcaut 45.000 de la precedentul schimb.Mai merge? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sioparlika a răspuns:

Sfat: sa o schimbi pana sa faci 50.000. risti sa se rupa cureau in mers. autenticitatea pieselor este indoielnica...asa ca te sfatuiesc sa o schimbi cat mai repede

| flbogdan explică (pentru sioparlika):

Asa am sa fac.Mersi mult.

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Cam la atat se schimba sau daca nu mergi pana scartaie

| eandopuncttk a răspuns:

Iti arat cartea service a masinii primul 120.000 km schimb distributie. (recomanda)
VW Passat 1.9 TDi (131CP) / VW Touran 1.9 TDi (105 CP)
astea de sus daca nu a mai fost schimbata pana acum si sunt piesele originale.
La piese cumparate de la noi din romanica, intre 50 de mii si 60 de mii