| Costy0911 a întrebat:

Salutare grup, am și eu o întrebare, am un passat b6 și nu are boxe pe spate as vrea sa ii pun dar nu sunt nici fire trase. Stie cineva de unde pot trage doua fie sau dacă mă pot lega in mufa de pe ușă ☺️?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa dai jos playerul, sa identifici mufa de boxe si sa vezi daca si pana unde sunt trase fire, ca sa preiei traseul si sa te duci pana in mufa portierei.
Singura varianta corecta este sa folosesti mufele originale si sa cablezi noile boxe pe acelasi traseu ca si cum ar fi venit din fabrica.
Citeste discutia de aici, probabil vei gasi toate raspunsurile: https://vwforum.ro/topic/69202-montare-difuzoare-oem-sau-aftermarket/