| AnoniM3l3Dasvtaq a întrebat:

Salutare,Nu prea ma pricep la masini, un prieten are un opel corsa cu motor de 1.0.Si are instalat si GPL, cat gaz va consuma pe distanta Focsani-Bucuresti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 20 litri

| sierra1 a răspuns:

Pe 181 km să te aștepți la un consum de 10-15 l GPL (variază funcție de instalație, de stilul de conducere, calitate GPL)
Detalii aici:
https://distanta.ro/focsani/bucuresti

| Daniel09857 a răspuns:

Cum sa instalezi GPL pe 1.0, ala consuma mai puțin dacă nu are instalația de GPL și apropo, ca și consum de GPL pe distanță aia, maxim 6-7% l GPL,

| AnoniM3l3Dasvtaq explică (pentru Daniel09857):

Nu este masina mea, vreau doar sa stiu cat ii platesc omului sa ma duca unde doresc

| Daniel09857 a răspuns (pentru AnoniM3l3Dasvtaq):

F puținhee hee)