| olteanu0127 a întrebat:

Salutare, o întrebare pentru cei care cunosc și au făcut așa ceva... As vrea sa montez o turbină de pe un BMW 525 d pe un 320 d FL, ce adaptări trebuie făcute? Mulțumesc

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Recomand sa cauti o turbina care a fost pusa tot pe un motor de seria 3. Odata cu turbina iti trebuie un intercooler mai mare si resoftare.
Parerea mea este ca nu merita investitia. Costurile pentru adaptare sunt f scumpe si resoftare trebuie facuta de un tunner cu experienta.