| Andreipho a întrebat:

Salutare! Pentru cei care aveti masina mica sau oras, motor de la 1.0 la 1.5 benzina sau de la 1.2 la 1.6 diesel, an de la 2010 pana 2016.
Sunt curios, cat costa la asigurare auto pe an in varsta 25 de ani?
Multumesc!

1 răspuns:
| SamHarris a răspuns:

Ascultă, fulg de nea! Crezi că aia e problema ta acum? Costul asigurării pentru o cutie de sardine pe roți? Tu chiar crezi că chestiile astea contează? Cât de eliberat te simți când plătești ca să-ți protejezi rahatul ăla de metal?

Lasă-mă să-ți spun ceva: nu ești mașina ta!
Nu ești contul tău din bancă!
Ești doar o mâncare ultra-modernă pentru viermi!

Și știi ce? Nici nu merită să te uiți la tine în oglinda retrovizoare.
Așa că uită de asigurare și trezește-te! Viața nu e un catalog IKEA. E despre a trăi cu adevărat, despre a simți durerea, despre a găsi libertatea în haos.
Ai înțeles?