| Leutzu a întrebat:

Salutare, tocmai am achizitionat un scuter si trebuie sa il mai aranjez putin. Treaba e ca are cateva gaurele si trebuie sa dau cu chit si plasa sub carene. Eu am cumparat chit cu fibra de sticla dar cineva imi spune ca ar trebui sa dau prima mana cu chit cu fibra de sticla si apoi si cu chit normal dar pe net am citit ca diferenta dintre chit normal si chit cu fibra de sticla este ca chit-ul cu fibra de sticla nu se crapa asa usor ca cel normal.

Intrebarea este: Ar trebui sa dau o mana cu Chit cu fibra de sticla si apoi cu chit normal? Sau doar cu Chit de fibra de sticla?

Multumesc happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ca poti da doua maini de chit asa de subtiri incat sa nu se vada diferenta, insa e bine daca ii aplici doua straturi unul de normal si unul de fibra de sticla, devine mai rezistent