| AnonimusWWW a întrebat:

Am 16 ani si sunt pasionat de masini si raliuri de orice tip, se poate sa fac niste cursuri de pilotaj de la 16 ani sau trebuie neaparat sa am 18? Adica exista si o categorie Junior? Astept raspunsuri daca se poate sau nu sa ma apuc de acest sport si daca da unde...

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ia frate o dacie, mergi pe camp si faci ce vrei...

| negat1ve a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa ai neaparat 18 poate chiar 20! Zic asta pentru ca abia la 18 ani poti achizitiona carnetul de soferi dupa care cred ca ar trebui sa te inscri la un curs de genul si sa te antrenezi un an sau doi ca dupa sa te bagi in adevaratul sport! E doar ce cred eu. oricum 18 minim trebuie sa aiwinking