| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare intre o skoda octavia 2 1.6 benzina si un opel astra h 1.6 benzina care credeti ca este mai buna?

11 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Skoda este mai buna la toate capitolele.
Piesele sunt ieftine si se potrivesc de la Audi, Passat, Seat.Au invatat chiar si mecanicii nostri sa le repare.

| eusebiu27 explică (pentru xerxes1):

Referitor la consum ce parere ai?

| xerxes1 a răspuns (pentru eusebiu27):

Consum de Golf 1.6.6-7 %
Daca bagi piciorul 8-9 %
Daca ii pui un Gpl cu 2000 lei, este mai convenabil decat un diesel
O sa ai autonomie 400km cu 70 de lei la mers cum vrei tu.

| Roxin a răspuns:

Salut!

100% Skoda Octavia. Am condus Opel Astra si profund dezamagit. Nu trage deloc, consuma mult. Octavia sunt facute pe platforma Volkswagen, deci mult mai fiabile.

| eusebiu27 explică (pentru Roxin):

Imi poti spune cam la cat ma ajunge o revizie?

| gheorghe699 a răspuns (pentru eusebiu27):

Eu am octavia diesel 1, 9, revizia este 400, aici intra; ulei, filtre; aer, polen, ulei, si eventuale completari ..lichide; servo, cutie, etc

| Roxin a răspuns (pentru eusebiu27):

Nu stiu exact revizia cat e, nu am condus Octavia inca si nici nu detin. Momentan am o Toyota Auris Hybrid.

| gheorghe699 a răspuns:

Incomarabil,skoda octavia, este superioara din toate punctele de vedere.

| eusebiu27 explică (pentru gheorghe699):

Deci spui sa merg pe skoda?

| gheorghe699 a răspuns (pentru eusebiu27):

Categoric da, o cunosc si pe cea de 1, 6 benzina, am conduso, este fiabila parca mai nervoasa decat a mea diesel de 1, 9 ..are fiul meu una de 1, 6 benzina din 2011 ..este o incantare sa o conduci, si apoi se infige la viteza.

| eusebiu27 explică:

Da de incepatori ce credeti ca e buna?