| al3x_2379 a întrebat:

am o nelamurire privind vopseaua unei masini destul de vechi si anume ca la achizitionarea ei capota a fost lovita si a fost necesara inlocuirea ei.am facut asta dar am constatat ca culoarea masinii nu este una originala deci nu am putut gasi culoarea perfecta ci una cu 2 nuante mai inchisa, ba mai mult de atat dupa vopsire un amarat de vopsitor nu mi-a dat-o nici cu lac zicand ca are vopseaua lac bagat in ea.Ca atare vopseaua sa matuit imediat dupa cateva spalari.Credeti ca dupa un polish as putea da o mana de lac sa remediez problema? si daca as avea sansa sa se aproprie culoarea capotei de cea a masini prin acest polisk pentru ca nu a fost polisata niciodata si vopseaua are mai mult de 17 ani(bmw 316i compact). multumesc anticipat

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nai ce face, numai mizeria e de capota aia mai mult strici buretele rotativ cand faci polisharea.