| ALlex12727272 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema din nou cu scuterul meu Tauris samba de 49 2t, înainte prindea 60 la ora poate chiar mai mult fara probleme, dar acum prinde doar 50 parca are o limită motorul, când atinge viteza de 50 se simte când își pune limita aia, de la ce sa fie? El trage fara probleme până ajunge la 50. Multi mi-au zis că poate toba e înfundată, că bujia, că carburatorul, ca numai știu ce happy dacă m-ați putea ajuta cu un răspuns concret să știu ce are as fi foarte bucuros, mersi.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Benzina proasta. Înfundat undeva pe traseul aerului. Fa un test de compresie.