| RazvanGRS a întrebat:

Salutare TPU as avea o intrebare pentru masina mea un Opel Astra F-CC din '93 cu motor 1.4 benzina:La o viteza mare mare sau la trebidatii imi flincane ledul acela cu un semnul exclamarii incercuit care se aprinde si cand pui contactul va rog ajutati-ma URGENT! DAU FUNDA! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ginoeugen23 a răspuns:

Schimba placutele de frana semnul ala iti spune ca au ajuns la limita maxima de uzura

2 răspunsuri:
| ionutss a răspuns:

Pai becul ala cred ca e de la frana de mana. Si e normal sa se aprinda cand pui contactul iar apoi se stinge. Verifica frana de mana daca e lasata jos pana la capat, adica sa nu fie cumva blocata.

| RazvanGRS explică (pentru ionutss):

La frana de mana se aprinde un (p) asa si ala se stinge cand frana de mana e lasata in jos da se aprinde ala la viteza si la zdruncinaturi (!)
asa