| FlorinMike a întrebat:

Salutare TPU, legat de un Opel Corsa c motor de 1.2, legat de consum mai exact, unele persoane spun cã consumã foarte puțin și unele persoane spun că consumã foarte mult fiind motor mic și caroserie grea, voi ce pãrere aveți?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e o caroserie grea.
Motorul consuma putin, dar daca vrei economie alegi 1.3 CDTI, sau 1.0.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Intr-adevar, motorul este micut pentru caroseria ei. Eu unul, iti recomand motorul de 1.3, care este si pe Astra H.

| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Pai da e adevarat ca are caroseriea grea dar nu e problema consuma putin e masina buna si o ai pe benzina nu?