| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
As vrea să mă informez si eu in legatura cu atv-uri cu motorul
De capacitate mai mare.
Eu am permis de b; b1 si am. Si vreau să stiu daca pot conduce un atv cu motorul mai mare de 49cm. Sau macar in ce categorie intra. In categoria mopedelor sau autoturismelor?
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu categoria B poti conduce orice ATV, totul este sa fii in legalitate cu restul: ITP, RCA, inmatriculare.

| Intruder19 a răspuns:

Poti conduce cu permis categoria B ATV-uri cu motor de capacitate mai mare de 49cmc dar trebuie sa fie inscris si inmatriculat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu permis B poti conduce ce atv vrei daca e inmatriculat