| FrateleDumy a întrebat:

Salutare tuturor! Recent am fost nevoit sa schimb farul mașinii și am luat unul aftermarket pentru ca cel OEM era mult mai scump. Este exact la fel ca cel original, merge si arata super bine. Singura diferență este ca farul nou are un fel de protectie, dispersor, habar nu am ce e. Ideea e ca arata mult mai bine cu chestia aia pentru ca lumina becului nu mai bate direct in sticlă. Intrebarea mea asta ar fi: cum se numeste protectia aia, capacul ala de vine in fata becului? As vrea sa cumpar si pentru farul celalalt care, candva, a avut si el. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Nu cred ca se gaseste de cumparat numai "pălăria" aia. Cred ca asa vine din fabrica montat in fiecare far.

| FrateleDumy explică (pentru Adrian5575):

Am înțeles, thanks! Am sa ma mai uit

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O poza ne-ar fi fost de mare ajutor.
Cred ca te referi la LUPELE farului, adica acum becurile sunt intr-o lupa care disperseaza corect lumina
Exemplu de lupa far : https://www.okazii.ro/lupe-faruri/

| FrateleDumy explică (pentru Simpatic):

Nuu, nu am lupe, e doar becul care e acoperit de o chestie din metal
Uite aici un link cu o poza in care se observa https://comnico.ro/......WPWVSNAZA7