| MrCuriosity2 a întrebat:

Salutare tuturor, va rog, vreau doar raspunsuri de la cei care chiar stiu, sunt intr-o situatie foarte urata si mi-am gasit un job de buldoexcavatorist.
Va rog sa ma lamuriti, ce fel de permis si atestat sau ce mai trebuie sa detin pentru a putea sa incep treaba cu el? Am tot cautat pe net si nu am gasit nici o informatie ajutatoare, as vrea totusi sa raspunda doar cei care au deja atestat si permis pentru buldoexcavator si au si lucrat pe el. Vreau sa stiu ce documente sunt necesare va rog mult. Dau funda.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Trebuie sa faci un curs de masinist pentru masini de terasamente. E plin netul de oferte.

| johnnny123 a răspuns:

Păi stai un pic că nu înțeleg... Cum adică "ți-ai găsit un job de buldoexcavatorist" dacă tu nu ai calificările necesare pentru a opera acele utilaje?

Este ca și cum ai spune "mi-am găsit un job de pilot, știe cineva ce atestat îmi trebuie ca să pot pilota?"

| Dragobeta a răspuns:

Dar tu ai pregatirea necesara? Stii sa folosesti un buldoexcavator? Daca da, ai acasa toate actele necesare,