| ZxErf a întrebat:

Salutare,

Urmeaza sa imi schimb buletinul dintr-un alt judet in sector 4. Stiu ca dupa ce mi se emite noul buletin pe sector 4, sunt obligat sa imi schimb si talonul/numerele de inmatriculare. Imi explica si mie, va rog, cineva care sunt toti pasii pe care trebuie sa ii fac? Nu gasesc nicaieri informatii clare...

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru a iti face buletin nou ai nevoie de actul de proprietate al casei unde te vei muta, daca nu este casa ta si nu esti tu proprietar este greu sa iti faci buletin, doar sa te ia proprietarul in spatiu daca tu esti chirias, si aceasta este mai complicat deoarece nu stii daca va dori proprietarul sa te ia in spatiu, dupa ce ai buletin nou mergi cu buletinul sa schimbi talonul, dar daca buletin nu iti poti face ne fiind proprietar pe casa atunci nu vei putea schimba nimic