| DonAdrian a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, sunt intr-un impas. Doresc sa imi spuneti ce masina credeti ca mi se potriveste (pana acum imi sta gandul la vestitul e46). Sunt conducator de un an si ceva, masina mea a fost un ford mondeo mk4 din 2001 break, n-am avut pentru ce sa ma plang doar ca a cazut un copac pe ea = dauna totala. Revenind, chiar daca e un an, jumatate am lucrat ca livrator prin Bucuresti, nu e problema de experienta zic eu. Doar partea tehnica nu prea m-a atras prin urmare nu stiu ce masina e mai buna pentru mine. Am posibilitatea sa o iau din Viena/Germania. Tatal meu sta acolo, o sa o folosesc mai mult in oras. Ceva pana in 2000 de euro. Problema e ca vreau si putina sportivitate dar si nici sa bag toti banii in ea, in rezervor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Andreimacinca1 a răspuns:

Daca vrei sportivitate si te gândești și la e46, poti sa iei 318i 2.0 valvetronic, 143 de cai. Consumul, pentru un motor 2.0 si benzina e mai mult decât decent. Accelerează decent si motorul se si aude frumos. Ca fiabilitate, tine mult si bine, doar sa bagi in ea piese de calitate și sa le schimbi la un service calumea, nu la carpaci. Am un vecin care are masina asta de 7 ani, luata de la un var de al lui, si in afara de cauciucuri filtre si ulei, si o distribuție, nu a schimbat nimic. Plus, ca in București ai un service cu experienta în bmw si preturi bună, cauta i pe Facebook si ai link acolo pentru site ul lor, Valvetronic România. Bafta

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 2000 euro las sportivitatea. Cauta o masina mica de pe care nu cade tabla

| sierra1 a răspuns:

"Doresc sa imi spuneti ce masina credeti ca mi se potriveste"

aș recomanda un Tico, motor 800 cmc

| DonAdrian explică (pentru sierra1):

Nu inteleg de unde raspunsurile astea, sunt masini in afara precum a4, a3, opel vectra, care se gasesc pana in 2000, dati raspunsuri sa va aflati im treaba, am spus ce jmi recomandati pe baza faptului ca aveti cunostinte, dar am uitat ca aceasta comunitate e moarta

| DonAdrian explică (pentru DonAdrian):

Bine ca luati voi masini de 10 mii,

| sierra1 a răspuns (pentru DonAdrian):

"DonAdrian :,,, Ceva pana in 2000 de euro"

așa și? care-i problema, ce am recomandat depășește?

| DonAdrian explică (pentru sierra1):

Tico il iei cu 800 de e

| sierra1 a răspuns (pentru DonAdrian):

Adică e sub 2000 sau ba?

| zilog a răspuns:

Un tico sau un Logan pe GPL nu îți mai place!?

| DonAdrian explică (pentru zilog):

Mancatul de shaorma nu iti mai place? Ramasul la 140kg etc. Nu mai da raspunsuri sa te aflii in treaba prietene, clar nu stii cum e piata de masini in afara. Spor