| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,voi ce părere aveți de instructorii la școala de șoferi care descurajează elevii?
Ieri am condus super bine și gen instructorul m-a dat pe un traseu de examen fara să știu și a zis că i -a plăcut cum am condus și că am condus bine în proporție de 80% și azi am gafat-o rău de tot probleme cu atentia foarte mult, m-a dat de 3 ori pe traseu de examen și le-am picat pe toate instant,pietoni,proprietate, am condus nasol azi! gen s-a enervat azi și mi-a zis că șansele mele să iau examenul sunt 0! Oare să fi avut eu o zi mai proasta?
Că ieri și-a luat și cafea in mașina și am condus bine încât să se verse cafeaua pe instructor!

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si crezi ca ai condus bine daca era sa-si verse cafeaua? Gresit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a zis omul realist ca daca conduci asa la examen nu iei. Nu e normal sa fie omul direct cu tine?

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Eu zic așa că dacă conduc la examen cum am condus azi îl pic dar dacă la examen conduc cum am condus ieri îl iau! dar mi-e nu mi-a zis că dacă la exemen daca condus cum am condus azi nu îl iau

| suntserios a răspuns (pentru nyoentox2002):

Asa si?
zici ca ai 4 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si de ce nu ai condus azi cum ai condus ieri?

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Nu știu cred că am avut o zi proasta mă gândesc

| darrio2007 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Va trebui sa tii cont de asta dupa ce vei avea permisul. O zi proasta, de condus in trafic, se poate lăsa cu accidente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ia-ti un cristal cu tine care sa te ajute la focusare si energie,ai avut o deviere de acest fel. Nu e nimic gresit cu tine, i se poate intampla oricui. In cazul tau exista sperante sa reusesti, nu sa pierzi complet si sa nu mai poti repara. Sunt site-uri usor de gasit despre cristale, nu mai e necesar sa pun link-urile aici, ca se gasesc o gramada. Doar daca era ceva mai izolat atunci puneam si link-ul.

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

L-am luat până la urmălaughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt de acord cu parerile sincere - descurajarile. Nu toti suntem facuti pentru condus, unii chiar ar trebui sa o lase balta, sau cel putin sa exerseze cativa ani pe bicicleta, pana cand inteleg macar in ce directie "merg" benzile, si cum se acorda o prioritate.
Cat despre experienta ta, si eu aveam zile bune si zile proaste. Dar spre final, conduceam bine la toate sesiunile, nu mai aveam nevoie de interventii din partea lui.

| nyoentox2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu merg pe bicicletă de mult timp

| nyoentox2002 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am luat permisul

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nyoentox2002):

Si eu.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ti-a zis asa deoarece a vazut ca ti-ai luat-o in cap cand te-a laudat ieri.Incearca sa te odihnesti suficient pentru a te putea concentra si ramai realist.Mie nu mi se pare o problema daca ti-a atras atentia intr-o zi proasta.Era de inteles daca spuneai ca te descurajeaza in toate orele de condus, desi tu conduci ok/te-ai imbunatatit.Succes la examen.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Am luat

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Super.Congrats!

| adryang78 a răspuns:

Să înțelegem că ai condus execrabil, lucru pe care și tu îl recunoști, dar te plângi că te "descurajează" instructorul? Probabil ar fi fost mai bine să te mintă frumos?
Treaba lui este să te învețe, să se asigure nu numai că iei examenul, dar și că ești pregătit să intri în trafic. Și exact asta încearcă să facă. Dacă îți dă speranțe false, ori pici examenul, ori îl iei dintr-un noroc și ieși în trafic ca berbecul.