| zbantdanut a întrebat:

Salutare!

Vreau încurând să îmi achiziționez în rate, o mașină.
Aș avea nevoie de niște parcuri auto, de încredere, care oferă mașini bune, estetic și tehnic.
Am cumpărat acum 3 ani de zile, o mașină, de la danove auto, și am avut doar probleme cu ea, pe partea tehnică...
Vă mulțumesc!
Ofer funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tiriac auto

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cati bani ai, in ce zona esti...
Parcurile auto sunt de multe feluri, incepand de la samsari cu SRL-uri fara angajati si fara rulaj, care fac nasolii cu TVA-ul si nu ofera garantie nici pana la poarta.
Daca vrei o masina ok, te orientezi spre lanturile de reprezentante care functioneaza cu sistemul buy-back, adica iau masini cu istoric la ei, pe care le revizioneaza si iti fac un contract de garantie valabil in service-ul lor.
Dar vorbim de masini peste 12.000 euro de obicei.
Daca vrei ceva de 3000, 8000, nu poti decat sa iei una la nimereala, verificata de un mecanic adus de tine.
Nu te astepta ca unul ca Tiriac Leasing sa-ti vanda masina la 3000 euro, iar cand unul iti vinde masina la 3000 euro, nu te astepta sa-ti dea factura valabila si sa il intereseze daca masina ta se strica in urmatoarele luni, sau are 200. 000km dati inapoi.