| NordRanger a întrebat:

Salutari,am o motocicleta de teren Malaguti Dune 75 ks in doi timpi, i-am desfacut abreiajul sa ii schimb uleiul de transmisie si sa vad cum arata si daca "oala" aceea este uzata cum am vazut intr-un clip pe youtube dar nu a fost nimic uzat, i s-a strambat putin arcul de la kickstarter (ca in alt fel nu stiu sa-i zic) dar cred ca nu ii o problema, i-am bagat ulei t90 de transmisie care m-i-a fost recomandat de fostul propietar, altceva nu i-am modificat si intra bine in prima viteza,in neutru prea usor si nu face click si cam greu cateodata in a doua dar mai sus nu merge in a treia si mai sus, ii blocat shifter-ul, are 6 viteze, va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| Nicusor_Ionut_1999 a răspuns:

Schimbi arcul, eu am văzut la un prieten că are KTM și ia schimbat arcul, da te uiți la arc să nu fie tocit sau rupt, îl desfaci