| mirel12314 a întrebat:

Salutari! Cat costa sa schimbi o distributie la un Mercedes S w222 350d? Kit complet, cu manopera?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este pe niciun configurator online kit distributie complet pentru masina ta, iti dai seama ca un kit complet contine si pompa apa si aia costa mult la masina ta, dar pe de alta parte nu schimbi distributia in fiecare an ci la peste +70.000 de km sa zicem.
Cel mai bine mergi cu seria sasiu la orice magazin de piese auto si iti vor gasi acolo fie kit complet de la un anumit brand fie pe bucati, recomand pe bucati de exemplu cine face curele bune nu face si pompe de apa cum face Hepu de ex., manopera banuiesc ca e in jur de 300-400 de lei, asa e in mod normal la o masina obisnuita, asta fiind un S-class poate fi mai mult, depinde de "arhitectura".

| danbnz a răspuns:

5000 euroi

| intrebcenustiu a răspuns:

Destul de mult