| alintudorache1995 a întrebat:

Salutari!
Cei care ati sutinut proba practica (orasul) la scoala de soferi, ce greutati ati intampinat? ce manevra este mai grea din punctul vostru de vedere? Cum v-ati potolit emotiile?
A fost greu?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai grea manevra in ziua de azi e cea de a da spaga, dupa aia e usor rolling on the floor Cel mai mult ma temeam de o strada plina de masini parcate pe margine, cu linie continua pe toata lungimea ei, unde abia incapeam intre masinile parcate de blonde si linia continua. Printre alte griji ce le-am mai avut, a fost sa opresc de tot la fiecare semn STOP, eu fiind obisnuit sa urmaresc traficul, si nu regulile. La parcari, plecarea in rampa, treceri de pietoni s.a. nu m-am temut, eu fiind obisnuit cu condusul dinainte de a incepe scoala.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu au fost probleme, ziceam ca o imbulinez la parcare dar a fost una bunicica si m-am incadtrat la fix in ea, apoi la camion, autotren si autobuz aveam piedici cu un politai mai smecher ca nu prea lasa sa treaca barbatii, trecea femei dar am scapat de el si acum am carnetul plin de litere. Emotiile nu le poti domoli in momentul examenului, inainte poti lua un calmant.

| ombladon a răspuns:

Pietonii te pot lua prin surprindere, in rest, nu mi s-a parut nimic greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai gra mi se parea atunci plecarea in rampa, insa nu pa pus la examen sa o fac

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cea mai grea e parcarea laterala, mai ales daca faci scoala pe o masina lunga asa cum am facut eu. Parcarea laterala va fi o manevra dificila mult dupa ce iei carnetul. Iti zice asta cineva care n-a zgariat in viata lui masina la parcari si care face zeci de parcari de toate felurile zilmic (in Bucuresti in niste locuri de-ti sa mintea) prin natura meseriei.

| mgtow a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si eu facusem parcare laterala in Sevilla montequinto nu in Romania si era spatiul cam fix, ramasese aproape un metru intre masina mea si cea din spate.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru mgtow):

Un metru este enorm pentru Bucuresti. Eu dupa ce fac parcarea laterala ma intreb daca am loc sa trec printre masina mea si cea din fata/spate laughing))))