| L1nuxAddict a întrebat:

Salutari,

Stie cineva unde pot verifica daca un numar de inmatriculare este disponibil sau nu pentru inregistrare?

Mersi anticipat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate verifica la Serviciul public comunitar pentru permise de conducere si inmatriculari.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand te duci sa inmatriculezi masina te intreaba daca vrei numar preferential si iti si spune, pe loc, daca numarul respectiv e dat sau nu altcuiva.

| Laurretta a răspuns:

La inmatriculari.

| BOYI a răspuns:

Se poate verifica si de acasa iti trebuie cont pe www.drpciv.ro si internet explorer. Intri acolo si dai la disponibilitate nr de inmatriculare.

| Marin_Alex_1986 a răspuns:

La politie