| Chehne_Saber_1996 a întrebat:

Saut, recent mi-am cumparat o motocicleta Honda, noua din reprezentanta Honda Bucuresti. Motorul fiind 0 km a trebuit sa merg cu el in regim de rodaj, aceasta perioada se termina si este necesara revizia de 800km. Cei de la reprezentanta au spus ca pierzi garantia daca nu faci schimbul de ulei la ei iar eu nu am in oras reprezentanta Honda si nu vrea sa merg pana la ei pentru o revizie si as vrea sa fac la un service local. Credeti ca au zis ei asta doar ca sa fac revizia la ei sau chiar exista posibilitatea de a pierde garantia de la producator?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam asta e regula la orice masina, faci in service autorizat de ei

| Wr3nch a răspuns:

Da, daca faci revizia intr-un loc care nu e autorizat de ei ciuciu garantie.

| RxTx a răspuns:

Trebuie neaparat sa gasesri un service local care au contract cu ei sa ii reprezinte!
Întreabă ce sercice-ul au in țară?
Ce colaboratori
Ca au ei o lista cu colaboratorii lor autorizați de ei sa ii reprezinte
In toate judetele