| stefanidolulfemeilor a întrebat:

Se mai pot inscrie masini pe Bulgaria?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar nu mai renteaza financiar, iar la 3 luni mi se pare ca trebuie sa faci o iesire + intrare pe la granita cu Bulgaria, pentru a mentine dreptul de a circula in Romania.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ești bulgar da

| manuemanoil a răspuns:

In pacate, nu pot oferi informatii specifice despre procedurile de inmatriculare a autovehiculelor in Bulgaria, deoarece nu am acces la informatii actuale si nu am cunostinte despre legea specifica a acestei tari.

In general, pentru a inmatricula un autovehicul in Bulgaria, ar trebui sa completezi o serie de documente si sa faci dovada indeplinirii unor cerinte specifice. Aceste cerinte pot varia in functie de tipul de autovehicul, de varsta acestuia, de scopul utilizarii sale si de alte aspecte.

Pentru a afla mai multe despre procedurile de inmatriculare a autovehiculelor in Bulgaria, ar trebui sa contactezi autoritatile competente din aceasta tara sau sa te informezi online despre legislatia in vigoare. De asemenea, ar putea fi util sa te asiguri ca intelegi toate cerintele necesare pentru inmatricularea unui autovehicul in Bulgaria inainte de a face orice pasaje.