| danim7 a întrebat:

Se poate construi masini virtuale pe PC sau ceva gen? Daca da ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi cum sau un site ceva? Multumesc.

9 răspunsuri:
| -TattO- a răspuns:

Pai. adica sa faci modele? da se poate cu programul autocad. dar trebuie sa si comenzile.

faci tu modelul tau de masina.

vrei sa le pui in miscare(filmulete, clipuri) caauta pe google.

| Smackdown a răspuns:

Http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Apesi pe VirtualBox 3. 1. 2 for Windows hosts x86/amd64 pentru a-l descarca.Ai grija cum setezi ca daca il setezi gresit de strica.Eu nu stiu sa setez. Oricum sunt prea mic pentru a sti :-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba fraiere tu in primul rand invata sa scrii si dupa aia intrebi tu de masiniwinking oricum nu te mai agita atata ca nu o sa gasesti laughing dar daca vrei un site ia unu

Răspuns utilizator avertizat
| Sniper a răspuns:

Da, se pot construi dar nu te gandi la programe cum au astia la firmele de masini, pentru ca asa ceva nu gasesti.
Am avut si eu un program de'ala dar e plictisitor.
Nu poti sa-ti faci tu "nave spatiale" sau ceva "anormal". Programul are inregistrat cateva serii de masini, si tu poti sa le faci pe ala sau sa combini intre ele. Cele mai multe programe, iti dau eroare la faza asta pentru ca nu's compatibile, si la un moment dat, te plictisesti (eu unu m-am plictisit dupa 4 ore de la obtinerea programului).
Momentan nu mai stiu nici un site cu chestii de'astea, sau cum se numeste programul, dar am sa'l caut si iti dau.

P. S: Poti sa caut si tu pe google, program masini virtuale.

| chrysa99 a răspuns:

Din cate stiu danim7 nu prea stiu daca exista asa cevastraight face

| klimt a răspuns:

Sigur ca da happy apuca-te si invata un program de modelare 3D, iti dau exemple :AutoCad, 3ds Max, Maya, ZBrush si mai sunt foarte multe, ai de unde alege, Solid Works - in care se pot lucra piese si nu numai, depinde in ce te poti obisnui mai repede, daca inveti unul dintre aceste programe, sau toate big grin poti sa faci ce doresti tu, numai imaginatia ta e limita happy Baftawinking

| kordosoft a răspuns:

Daca vrei sa faci aceasta masina virtuala atunci apucate de invatat Maya 3D deoarece doar cu acest program iti poti concepe masina dorita de tine... Nu te mai chinui sa cauti site-uri de genul pentru ca nu o sa gasesti. PS: Data viitoare cand adresezi si tu o intrebare asigurate ca scrii romaneste.

| rambobo a răspuns:

Normal! cu Maya