| tadeee a întrebat:

Se poate sa trec masina pe numele parintilor daca ei nu au permis de condus? Cand ma duc sa o cumpar trebuie sa fie si ei de fata (daca am buletinul lor)

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Se poate și fără să aibă permis și da, ei trebuie să fie de față, apoi să o înregistreze la fisc. Mai sunt și alte dezavantaje.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu contează dacă au permis.
Și da cel pe numele căruia vrei sa iei mașină trebuie sa semneze actul de v-c și să facă ulterior toate procedurile de transcriere, faptul că tu ai buletinul lorne absolut irelevant.

regis
| regis a răspuns:

Se poate trece masina pe numele parintilor, chiar si daca nu au permis. Nu trebuie sa fie de fata nici ei si nici tu, majoritatea transcrierilor se fac prin firme de intermedieri.