| Ciovy a întrebat:

Se poate schimba DECÂT cureaua de distributie dacă rolele sunt bune?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate DOAR cureaua.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Manopera unui schimb de distributie costa de obicei mai mult decat piesele, de aceea nu prea se schimba decat setul complet.
Nu cred ca are sens sa faci o economie de 150 de lei acum, pentru role, iar peste jumatate din termenul distributiei, sa fie necesara plata unei noi manopere, ca sa inlocuiesti rolele care au inceput sa faca galagie.

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu prea e recomandat