| BCDaniel a întrebat:

Slautare! Un prieten are un Fiat Punto din 1996 si are probleme cu faptul ca nu porneste. Din cate am inteles problema este ca nu recunoaste cheia. Stiti ce putem face sa o pornim?

P.S.: Nu mai are nici cartonasul cu cele doua coduri si nici a doua cheie.
Va multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns (daca va merge metoda) primeste funda.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sa mearga la reprezentanta Fiat si sa intrebe.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie cumparat contact + chei, alta solutie nu este, ca sa poata folosi masina.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Era cheia cu care ati cumparat masina? Pune-i o baterie buna si trage-o in viteza a-III-a cu alta masina, incat sa ajungi la 30-40km/h astfel se reactiveaza codul si porneste! Ati lasat masina foarte mult timp fara baterie asta-i explicatia!

| BCDaniel explică:

Am reusit! Din pacate variantele propuse nu au mers. Am gasit rezolvarea pe un al site. Am luat borna de la baterie si am pus-o la loc, am pus contactul si l-am luat de vreo 6 ori si a mers. Va multumesc pentru ajutor!