| dokosvai a întrebat:

Spuneti-mi si mie care este cel mai puternic si cel mai nou motor Otto la mercedes. Adica cea mai noua masina mercedes care functioneaza cu benzina. Sper ca m-am facut inteles.winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denumit BRABUS SV12 Biturbo 800, S Class a devenit cel mai puternic si mai rapid sedan de lux din lume, avand la dispozitie nu mai putin de 800 cai putere (588 kw) si un cuplu de 1, 420 Nm.

1 răspuns:
| Andrei_2426 a răspuns:

Mercedes CLS, nici nu a aparut inca noul model, apare in 2011 si se spune ca va fi unu din cele mai puternice mercedes-uri