| stiby a întrebat:

Stie cineva cat costa un curs de legislatie si in ce consta el? adica trebuie sa fac un chestionar sau asa ceva? multumesc anticipat si astept raspuns! dau funda!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Legal:
- Fisa medicala;
- Test psihologic;
- Sa te prezinti la cursurile organizate de o scoala de soferi autorizata;
- Sa dai examenul si sa iei minim 22 de puncte dupa care ti se va elibera o dovada de legislatie rutiera;

Ca in Romania dar nu 100% legal doar ca asa iau majoritatea:
- Te duci la o scoala de soferi sau la un instructor auto privat, o scoala de soferi mai micuta fiindca ceva mari nu prea se baga dar poti incerca si la una mai maricica, vorbesti cu secretara sau cu unul din instructori, daca mai si cunosti pe cineva este foarte bine, si dai 100 de lei si iti elibereaza pe loc acea dovada de legislatie rutiera!

2 răspunsuri:
| simi_2375 a răspuns:

Maxim 200 lei (2 000 000)nu e mare chestie trebuie sa inveti...mie unu mi-a dat examen si trebuie sa iau 22 ca altfel nu ma lasa la condus.

Răspuns utilizator avertizat