| mosora2002 a întrebat:

Stie cineva ce acte trebuie la inmatricularea unei motociclete adusa din norvegia(norvegia este in shengen dar nu este in uniunea europeana)
funda si vot pentru un raspuns competent

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt aceleasi ca si la masini. Le gasesti pe acest site http://www.permisulauto.ro/......hicul.html sunt absolut identice si explica foarte detaliat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de actul de cumparare si actele motocicletei. Daca sunt intr-o limba straina trebuie traduse si legalizata semnatura traducatorului la un notar public. Numai bine!

| XmytaX a răspuns:

Depinde de capacitate ei ca asa daca e motoru imi mic o poti pune la scutere big grin aas ca specifica capacitatea cilidrica tot si iti pot zice.