| Kys2000 a întrebat:

Stie cineva ce ramane pe plafon daca desfac barile longitudinale originale? Gauri sau ce? Intra apa in plafon sau ceva de genul? A mai incercat cineva sa le scoată și dacă da, cum am un Megane 3

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ramane tabla.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am "anulat" barele alea la un Focus 1 break, dedesubt erau gauri destul de mari. Le-am inchis cu chit de fibra, apoi a fost colantat plafonul.
Nu prea le poti anula, cu siguranta vor ramane gauri, iar ca sa le astupi, este nevoie de improvizatii sau sudura, apoi revopsire plafon sau colantare.
Daca le scoti pur si simplu, da, va ploua in masina, pentru ca raman gaurile prinderilor.