| anonim_4396 a întrebat:

Sunt importanti km masinii daca ca si aspect arata decent pentru o masina de 20 de ani? Ce nr de km ar trebui sa aiba in bord, reali?

5 răspunsuri:
| IComeNuts a răspuns:

Intre 250.000 si 400.000. Cat despre aspect, inseamna ca a fost ingrijita, mai ales daca nu are rugina.

| gheorghe699 a răspuns:

Peste 500 000, daca arata bine, este ok.

| Violleta2022 a răspuns:

La 20 de ani vechime, trimite-o direct la casat, sau la fiare vechi, ca nu merita sa mai bani un leu in ea.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar daca ar avea 20 000 km reali, o masina veche de 20 de ani nu e fiabila, e depasita tehnic, probabil, demult iesita din fabricatie, astfel incat chiar si o oglinda sparta devine foarte greu de inlocuit. Ce sa mai vorbim de piese?
Masinile atat de vechi consuma mult si nu prea se incadreaza in normele de poluare.

| OldSoul a răspuns:

Nu te mai uita la km si aspect, vezi cum se comporta masina, cum trage, cum sta pe drum.
Multe din masinile de la noi au kilometrajul modificat, iar la aspect, e cosmetizat, nu te mai poti baza pe nimic.
Daca e intretinuta, poate sa aiba si 500. 000km si sa mearga mult mai bine, fara investitii decat o masina de 250. 000km care a vazut din an in paste serviceul.