| Emil_Ionut_Constantin_1980 a întrebat:

Sunt proprietarul unei masini in Spania in talon eu sunt proprietar nu am contract vanzare cumparare cum o pot inscrie in Romania ce acte imi trebuie trebuie radiata in Spania imi trebuie ceva de la vama cand intru in tara?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu-ti trebuie niciun contract de vanzare cumparare din moment ce in talonul masinii apari tu ca titular.trebuie sa mergi la un traducator autorizat, si cu talonul original si traducerea mergi la notar sa-ti autentifice traducerea. apoi mergi cu actele respective la RAR, ii faci CI si apoi mergi cu actele la serviciu de inmatriculari auto.sa nu o radiezi in Spania inainte de a o inscrie in Ro.

1 răspuns:
| V1ADUTZ a răspuns:

Pentru inceput iti trebuie contract vanzare cumparare si din cate stiu, da trebuie radiata si la vama nu stiu daca iti trebuie ceva desi nu prea cred.