| AlexisJohn17 a întrebat:

Știe cineva ce inseamna butonul SET cu un semnul exclamării? Este așezat lângă ESP. Știe cineva ce acționează pe mașină la apăsarea sa?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Butonul SET inseamna REGLAJ.
Daca are si un set de exclamare, inseamna ca trebuie sa fii atent ce- si la ce valori ajustezi, sa nu afecteze negativ functionarea.
Descrierea modurilor de reglaj este data in manualul de utilizare, iar in lipsa lui se apeleaza la specialisti cunoscatori.

Cele de sus sunt valabile la ORICE aparat care are reglaj digital (de la ceasul desteptator la calculatoarele de bord ale navelor spatiale, inclusiv).

| AlexisJohn17 explică (pentru Bula):

Stai ca nu am înțeles nimic, deci pentru ce este? Nu apare ca martor în bord, este lângă ESP și nu l-am apăsat niciodată, deci este pentru semnal sau pentru ce?

| Bula a răspuns (pentru AlexisJohn17):

Citeste cartea (documentatiile) masinii... tongue

| ShadowLoleris a răspuns:

Ce mașină ai?

| AlexisJohn17 explică:

Golf 5