| IonutBCA777 a întrebat:

Știe cineva in jur de cât costă o asigurare auto pentru un Opel Astra G 2001, motor 1.8 benzina, daca posesorul este începător (18 ani)?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In jur de 2000 lei, sunt o groaza de calculatoare online unde poti vedea exact

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorizarea este destul de irelevanta, varsta conteaza mult. Eu am peste 10 ani de permis (dar fara RCA pe numele meu), si ma costa 1800 de lei un RCA pe 12 luni, la motor 1910cmc.
Deci probabil un tanar de 18 ani se duce spre 2500 de lei.
Dar intra pe orice calculator de RCA, pune datele tale (poti pune numele la misto, dar CNP-ul trebuie sa fie corect), impreuna cu datele masinii (iei o serie sasiu de Astra G 1.8 de pe olx, daca nu ai masina inca), bifezi "asigurare in vederea inmatricularii", si afli oferta de preturi.
Eu imi fac asigurarile aici: https://www.emag.ro/......gurari-rca

| dusmanul86 a răspuns:

Sunt broker de asigurari si pot sa va zic ca de cand s-a schimbat legea pentru persoanele ce au pana in 30 ani nu am avut nici o asigurare sub 3000 lei.