| valentinrbbff a întrebat:

TPU vreau sa-mi iau un audi a8 4.2 quattro 334cp din 2004 si vreau sa il inscriu pe Bulgaria deoarece pe Romania doar impozitul este 6000 de lei pe jud olt dar asigurarea! si m-ar interesa rca si impozitul in Bulgaria pentru aceasta masina.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat penibil sa fii sa iti iei masima cu asemenea motor si sa nu fii capabil sa o intretii

pun pariu ca o sa ii pui si benzina de 30 lei sa ajungi pana acasa

| valentinrbbff explică (pentru suntserios):

Plateste tu 6000 de lei impozit + rca sa vedem iti convine? pe mine nu ma intereseaza ce spun alti depre masinile din Bulgaria eu le consider ca pe niste masini obisnuite! nu e problema baniilor dar cu acei bani care iti raman poti schimba alte piese, poti sa ai de benzina

| suntserios a răspuns (pentru valentinrbbff):

Nu platesc impozit 6000 ron si nici asigurare pentru ca nu imi permit sa intretin o masina cu motor de 4l de aia mi am luat una cu motor pe care imi permit sa il intretin... logic?

| valentinrbbff explică (pentru suntserios):

Iti dau dreptate la asta! dar am un audi a8 4,2 lovit in lateral e facaut praf in lateral si de aia am intrebat ca am gasit unul pe mobile si pe acela vechi il pot avea de piese si de aia intreb! rca cat este pe bg pentru acel motor e doar o simpla intrebare!

| valentinrbbff explică:

Il inscriu pe numele tatalui meu el are 55 ani si vreau sa stiu impozitul si rcaul pe un an in bg!?